Siseehitus

shutterstock_1135029983

Ehitus koosneb väga paljudest erinevatest etappidest, millest igaüks on oluline. Üks neist on siseehitus kus valminud hoonele ehitatakse valmis sisemised konstuktsioonid, põrandad – nii puit, kui ka betoon, laotakse vaheseinad, paigaldatakse uksed ja valmistakse ehitis siseviimistlejate saabumiseks ette. 

Siseehitus on lai valdkond.

Siseehitus on aga väga lai valdkond, ning hõlmab endas väga palju erinevaid töid ja materjalivalikud.  Võimalikele lahendustele seab piire ainult kujutlusvõime ja eelarve. 

Siseehitusest aga ei saa hakata rääkima alles siis, kui hoonel on põrand valatud ja seinad püsti, ka sellega tuleb tegeleda juba planeerimise faasis, sest ainult siis saab viia ellu kõik need loovad ideed ilma, et tekiks ümberehitamise või lisakonstruktsioonide loomise vajadusest ruumikadu. 

Rumalad vead maksavad valusalt kätte, neid tuleb vältida.

Siseehitusest saab teha väga palju rumalaid vigu, mis võivad hiljem valusalt kätte maksta ja seetõttu peavad hoone sisemust planeerides sisekujundaja, arhitekt ja insener väga head koostööd tegema. 

Väga oluline on ka materjalide valik, sest sõltuvalt ruumide kasutusotstarbest on neis tavaliselt ka erinevad tingimused. Näiteks köögis ja vannitoas on oluliselt rohkem niiskust kui seda on tavalistes eluruumides ning vastavalt sellele peab valima ka õiged materjalid ja pinnalahendused, sest vastasel juhul peab õige varsti võtma ette remonditööd või veelgi hullem  katma naabrite remondikulusid. 

Samas ei ole paanikaks põhjust, kogenud ehitusfirma neid vigu ei tee. Aastatepikkuse töö käigus oleme näinud kõike ning oskame rumalaid vigu ja probleeme vältida ning vastavalt ruumide kasutusotstarbele võimalikke “aga” kohti ennetada.

Hea valgustus on elukvaliteedile oluline. 

Olulist rõhku tuleb panna ka läbimõeldud valgustuslahendusele muidu ilmneb pimedal talveõhtul tõsiasi, et mõningate tegevuste jaoks on toas natuke liiga hämar ja olukorra lahendamiseks tuleb hakata ette võtma lisatöid.

Telli siseehitus kogenud ehitajatelt. 

Meil on ehitusvaldkonnas ja siseehituses kogemust aastast 1996, ole kaval ja pane need teadmised enda jaoks tööle. Meiega võid olla kindel, et tulemus on alati kvaliteetne ja kuluefektiivne ning tööd valmivad õigeks ajaks.